1812Y2K00222KJT
Manufacturer Part Number:
1812Y2K00222KJT
Part of Description:
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
2200 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)