1812J2K00472KXT
Manufacturer Part Number:
1812J2K00472KXT
Part of Description:
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1812
Applications :
General Purpose
Capacitance :
4700 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)