0805J0500471MATE03
Manufacturer Part Number:
0805J0500471MATE03
Part of Description:
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0805
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
Capacitance :
470 pF
Failure Rate :
Features :
Low ESL (X2Y)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.045" (1.15mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V