0805J1000103MXTE03
Manufacturer Part Number:
0805J1000103MXTE03
Part of Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
10000 pF
Failure Rate :
Features :
Low ESL (X2Y)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.045" (1.15mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V