1210J5000102JCT
Manufacturer Part Number:
1210J5000102JCT
Part of Description:
CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1210
Capacitance :
1000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0 (1B)
Thickness (Max) :
0.079" (2.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V