1206Y2000104KST
Manufacturer Part Number:
1206Y2000104KST
Part of Description:
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) :
0.063" (1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V