1210J5000473KXT
Manufacturer Part Number:
1210J5000473KXT
Part of Description:
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1210
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.079" (2.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V