0603Y1000473KET
Manufacturer Part Number:
0603Y1000473KET
Part of Description:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0603
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.047 µF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.031" (0.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V