1206J2000222JCT
Manufacturer Part Number:
1206J2000222JCT
Part of Description:
CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 1206
Applications :
General Purpose
Capacitance :
2200 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0 (1B)
Thickness (Max) :
0.063" (1.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V