1206J0630104MXT
Manufacturer Part Number:
1206J0630104MXT
Part of Description:
CAP CER 63V X7R 1206
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.063" (1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63V