0805Y5000103MST
Manufacturer Part Number:
0805Y5000103MST
Part of Description:
CAP CER 10000PF 500V X7R 0805
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.051" (1.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V