0805Y1000331JCT
Manufacturer Part Number:
0805Y1000331JCT
Part of Description:
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance :
330 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0 (1B)
Thickness (Max) :
0.051" (1.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V