0805J1K00221KJT
Manufacturer Part Number:
0805J1K00221KJT
Part of Description:
CAP CER
Applications :
General Purpose
Capacitance :
220 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.054" (1.37mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)