060322003P30BQTLSM
Manufacturer Part Number:
060322003P30BQTLSM
Manufacturer/Brand:
Knowles Syfer
Part of Description:
CAP CER 3.3PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
3.3 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.031" (0.80mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
200V