0603Y0250104KXR
Manufacturer Part Number:
0603Y0250104KXR
Part of Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.1 µF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.031" (0.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V