0603Y0500103KXT
Manufacturer Part Number:
0603Y0500103KXT
Part of Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.031" (0.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V