CML1206C0G330JT50V
- Manufacturer Part Number:
- CML1206C0G330JT50V
- Part of Description:
- CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 1206
- Capacitance :
- 33 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 50V