CML1206X7R223KT50V
- Manufacturer Part Number:
- CML1206X7R223KT50V
- Part of Description:
- CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206
- Capacitance :
- 0.022 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50V