CML0805Y5V104ZT50V
- Manufacturer Part Number:
- CML0805Y5V104ZT50V
- Part of Description:
- CAP, Y5V, 0805, 0.1UF, +80/-20%,
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Temperature Coefficient :
- Y5V (F)
- Thickness (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Tolerance :
- -20%, +80%
- Voltage - Rated :
- 50V