CML0603X7R151KT50V
- Manufacturer Part Number:
- CML0603X7R151KT50V
- Part of Description:
- CAP CER 150PF 50V X7R 0603
- Capacitance :
- 150 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50V