2220Y5000105KXTWS2
Manufacturer Part Number:
2220Y5000105KXTWS2
Part of Description:
CAP CER 1UF 500V X7R 2220
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Thickness (Max) :
0.177" (4.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V