1812Y2500105KETWS2
Manufacturer Part Number:
1812Y2500105KETWS2
Part of Description:
CASE SIZE 1812 - FLEXICAP - 500V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) :
0.138" (3.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V