1812J0500474MXTE03
Manufacturer Part Number:
1812J0500474MXTE03
Manufacturer/Brand:
Knowles Syfer
Part of Description:
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1812
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
0.47 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL (X2Y)
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V