222523K00151GQTAF9LM
Manufacturer Part Number:
222523K00151GQTAF9LM
Manufacturer/Brand:
Knowles Syfer
Part of Description:
CAP CER 150PF 3KV C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
150 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.165" (4.20mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
3000V (3kV)