1812JA250681JKTSYS
Manufacturer Part Number:
1812JA250681JKTSYS
Part of Description:
CAP CER 680PF 305V C0G/NP0 1812
Applications :
Safety, Automotive
Capacitance :
680 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200, X1, Y2
Size / Dimension :
0.189" L x 0.126" W (4.80mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0 (1B)
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
305VAC