2220Y6300224KXT
Manufacturer Part Number:
2220Y6300224KXT
Part of Description:
CAP CER 0.22UF 630V X7R 2220
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V