2220YA250332KSTU16
Manufacturer Part Number:
2220YA250332KSTU16
Part of Description:
CASE SIZE 2220 - FLEXICAP - 250V
Applications :
Safety, Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
3300 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200, X1, X2, Y2
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250VAC