1812Y5000274KXT
Manufacturer Part Number:
1812Y5000274KXT
Part of Description:
CAP CER 0.27UF 500V X7R 1812
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.27 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V