111122K02P20BQTAF9LM
Manufacturer Part Number:
111122K02P20BQTAF9LM
Part of Description:
CAP CER 2.2PF 2KV C0G/NP0 1111
Capacitance :
2.2 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Thickness (Max) :
0.070" (1.78mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
2000V (2kV)