0805B103K500NT
- Manufacturer Part Number:
- 0805B103K500NT
- Manufacturer/Brand:
- Knowles Dielectric Labs
- Part of Description:
- CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
- Manufacturer :
- Knowles Dielectric Labs
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 10000 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.054" (1.37mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50V