500X14W472MV4T
- Manufacturer Part Number:
- 500X14W472MV4T
- Part of Description:
- CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
- Capacitance :
- 4700 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
- Thickness (Max) :
- 0.026" (0.66mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V