500X14W471MV4T
- Manufacturer Part Number:
- 500X14W471MV4T
- Manufacturer/Brand:
- Johanson Dielectrics Inc.
- Part of Description:
- CAP CER 470PF 50V X7R 0603
- Manufacturer :
- Johanson Dielectrics Inc.
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 470 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Low ESL (X2Y)
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.026" (0.66mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V