TR10X5G00JNES
- Manufacturer Part Number:
- TR10X5G00JNES
- Part of Description:
- 5.0 GOHMS 5% 1.0W THROUGH HOLE R
- Height - Seated (Max) :
- 0.385" (9.78mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 5 GOhms
- Size / Dimension :
- 1.000" L x 0.125" W (25.40mm x 3.18mm)
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%