TR20X2G00JNES
- Manufacturer Part Number:
- TR20X2G00JNES
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Techno
- Part of Description:
- 2.0 GOHMS 5% 2.0W THROUGH HOLE R
- Manufacturer :
- Vishay Techno
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage
- Height - Seated (Max) :
- 0.385" (9.78mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Power (Watts) :
- 2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 2 GOhms
- Size / Dimension :
- 2.000" L x 0.125" W (50.80mm x 3.18mm)
- Supplier Device Package :
- Radial
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%