294-3.9K-RC
Manufacturer Part Number:
294-3.9K-RC
Part of Description:
RES 3.9K OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
3.9 kOhms
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
Tolerance :
±5%