294-8.2M-RC
Manufacturer Part Number:
294-8.2M-RC
Part of Description:
RES 8.2M OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
8.2 MOhms
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
Tolerance :
±5%