294-620-RC
Manufacturer Part Number:
294-620-RC
Part of Description:
1W CARBON FILM RESISTOR 620
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
620 Ohms
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
Tolerance :
±5%