QW2976BR
- Manufacturer Part Number:
- QW2976BR
- Part of Description:
- RES 97.6K OHM 1% 1/4W AXIAL
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 97.6 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.094" Dia x 0.256" L (2.40mm x 6.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%