MF1W3R3FTB
Manufacturer Part Number:
MF1W3R3FTB
Manufacturer/Brand:
Lumimax Optoelectronic Technology
Part of Description:
Metal film fixed resistor, 1W, 3
Manufacturer :
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
3.3 Ohms
Size / Dimension :
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%