MF1W2R2FTB
Manufacturer Part Number:
MF1W2R2FTB
Part of Description:
Metal film fixed resistor, 1W, 2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
2.2 Ohms
Size / Dimension :
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%