MF1/4W3K3FT
Manufacturer Part Number:
MF1/4W3K3FT
Part of Description:
Metal film fixed resistor, 1/4W,
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
3.3 kOhms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%