MF1/4W15KFT
- Manufacturer Part Number:
- MF1/4W15KFT
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 15 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%