MF1/2W6R8FTB
- Manufacturer Part Number:
- MF1/2W6R8FTB
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Resistance :
- 6.8 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%