TR15G10M0FKES
- Manufacturer Part Number:
- TR15G10M0FKES
- Part of Description:
- 10 MOHMS 1% 1.5W THROUGH HOLE RE
- Height - Seated (Max) :
- 0.385" (9.78mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 1.5W
- Resistance :
- 10 MOhms
- Size / Dimension :
- 1.500" L x 0.125" W (38.10mm x 3.18mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%