PR01000101200JA100
- Manufacturer Part Number:
- PR01000101200JA100
- Part of Description:
- RES 120 OHM 5% 1W AXIAL
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 120 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%