PR01000101300JR500
- Manufacturer Part Number:
- PR01000101300JR500
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- Part of Description:
- RES 130 OHM 1W 5% AXIAL
- Manufacturer :
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Metal Film
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 130 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%