ERA-S39J8R2V
Manufacturer Part Number:
ERA-S39J8R2V
Part of Description:
RES TEMP SENS 8.2 OHM 5% 1/10W
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
8.2 Ohms
Temperature Coefficient :
3900ppm/°C
Tolerance :
±5%