ERA-S33J820V
Manufacturer Part Number:
ERA-S33J820V
Part of Description:
RES TEMP SENS 82 OHM 5% 1/10W
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
82 Ohms
Temperature Coefficient :
3300ppm/°C
Tolerance :
±5%