ERA-S27J272V
Manufacturer Part Number:
ERA-S27J272V
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
RES TEMP SENS 2.7K OHM 5% 1/10W
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Specialized Resistors
Applications :
Temperature Correction Circuits
Composition :
Metal Film
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
2.7 kOhms
Temperature Coefficient :
2700ppm/°C
Tolerance :
±5%