ERA-S27J821V
Manufacturer Part Number:
ERA-S27J821V
Part of Description:
RES TEMP SENS 820 OHM 5% 1/10W
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
820 Ohms
Temperature Coefficient :
2700ppm/°C
Tolerance :
±5%